SMI12-9-4B-CUB
Part No
SMI12-9-4B-CUB
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cUIus, FCC, PSE
Current - Output (Max) :
1.33A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
750mW (Max)
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Output Connector :
USB C Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
9V