SWM12-9-NV-P5
Part No
SWM12-9-NV-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Approval Agency :
CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Current - Output (Max) :
1.33A
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
9V