SWI18-12-E-P5R
Part No
SWI18-12-E-P5R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 19W
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
19 W
Standard Number :
55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V