SWH15-12-EB-P6
Part No
SWH15-12-EB-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
83%
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
KSC 8305
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V