SWI24-24-E-P6R
Part No
SWI24-24-E-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Input Connector :
CEE 7/16
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
24 W
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V