KTPS18-12016MP-VI-P1R
Part No
KTPS18-12016MP-VI-P1R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 19W
Approval Agency :
IEC
Current - Output (Max) :
1.6A
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
19 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
12V