KTPS18-07025DT-2P-VI-P2
Part No
KTPS18-07025DT-2P-VI-P2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7V 18W
Approval Agency :
CB, CE, cUL, GS, PSE, RCM, UL
Current - Output (Max) :
2.5A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
18 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
7V