SDI40-19-UD-P5R
Part No
SDI40-19-UD-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 40W
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Current - Output (Max) :
2.1A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
40 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V