SDM24-24-UD-P5
Part No
SDM24-24-UD-P5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 24W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, TUV
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
24 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V