SDI40-24-UDC-P5
Part No
SDI40-24-UDC-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 41W
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Current - Output (Max) :
1.7A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
41 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V