L6R60D-420-C6
Part No
L6R60D-420-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 42V 65W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cUL, FCC, UL
Current - Output (Max) :
1.55A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C6
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Power (Watts) :
65 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
42V
Datasheets
L6R60D-420-C6
Manufacturer related products
    THREE-PHASE EMI FILTER 480V 60A
    AC/DC CONVERTER 12V 100W
    AC/DC CONVERTER 12V 60W
    AC/DC CONVERTER 12V 55W
    AC/DC CONVERTER 12V 40W