TE30A1803Q01
Part No
TE30A1803Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
1.67A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
30 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V
Datasheets
TE30A1803Q01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA