TR9KZ2250EI212MEDRB
Part No
TR9KZ2250EI212MEDRB
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 45W
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
BSMI, CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max) :
2.25A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
45 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
20V