SDI50-18-UC-P6R
Part No
SDI50-18-UC-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 50W
Approval Agency :
CB Scheme, CCC, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, RCM, UL
Current - Output (Max) :
2.78A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
50 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V