SDM65-48-U-P6R
Part No
SDM65-48-U-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Approval Agency :
CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Current - Output (Max) :
1.36A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
65 W
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V