ME40A2402F01
Part No
ME40A2402F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 41W
Current - Output (Max) :
1.7A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
41 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V
Datasheets
ME40A2402F01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA