ME40A2403B01
Part No
ME40A2403B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 41W
Current - Output (Max) :
1.7A
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
41 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V
Datasheets
ME40A2403B01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA