MENB1040A1203F01
Part No
MENB1040A1203F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 41W
Current - Output (Max) :
3.4A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
41 W
Product Status :
Not For New Designs
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
12V
Datasheets
MENB1040A1203F01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA