PSAA30R-120-R-CR2
Part No
PSAA30R-120-R-CR2
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
AS/NZS, cULus, IEC
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V