TR9KX2222LCP-IM(R6B)
Part No
TR9KX2222LCP-IM(R6B)
Description
ACDC DSKTP/WALL MT ADPT 54V 120W
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, IRAM, PSE, RCM, S-Mark, UKCA, Ukraine, VCCI, WEEE
Current - Output (Max) :
2.22A
Form :
Desktop, Wall Mount (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
120 W
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
54V