SDI160G-56-UD2-P51
Part No
SDI160G-56-UD2-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 160W
Current - Output (Max) :
2.86A
Efficiency :
90%
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
160 W
Region Utilized :
Europe
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
56V