PMP250-18
Part No
PMP250-18
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 250W
Current - Output (Max) :
5.21A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
250 W
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V
Datasheets
PMP250-18
Manufacturer related products
    AC/DC CONVERTER 24V 10W
    AC/DC CONVERTER 15V 25W
    AC/DC CONVERTER 24V 30W
    AC/DC CONVERTER 5V 5W
    AC/DC CONVERTER 12V 5.04W