ETMA1901316UC-P68-WP
Part No
ETMA1901316UC-P68-WP
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 250W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
TUV, UL
Current - Output (Max) :
13.16A
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
250 W
Product Status :
Not For New Designs
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V