SDI300G-12-UR2-P219
Part No
SDI300G-12-UR2-P219
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 288W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cUL, cULus, FCC, UL
Current - Output (Max) :
24A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
288 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V