SDM300G-12-UC-P219
Part No
SDM300G-12-UC-P219
Manufacturer
Bel
Description
AC-DC, 12 VDC, 24 A, SW, C14 DES
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus, FCC, TUV, UKCA
Current - Output (Max) :
24A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
500mW
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
288 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
12V