AMA5BR3L-050100Y
Part No
AMA5BR3L-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
1A
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
5 W
Region Utilized :
United Kingdom
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V