AMA12UR5-120100Y
Part No
AMA12UR5-120100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
12 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V