AMA5ER2L-120050Y
Part No
AMA5ER2L-120050Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
500mA
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
6 W
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V