AMA18XUK2-120150Y
Part No
AMA18XUK2-120150Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Current - Output (Max) :
1.5A
Efficiency :
85%
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
18 W
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V