AMA36BK2-120300Y
Part No
AMA36BK2-120300Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
3A
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
36 W
Region Utilized :
United Kingdom
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V