GEM30I48-P1J
Part No
GEM30I48-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 30W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cRUus, TUV
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V