AMA120DR5L-240050Y
Part No
AMA120DR5L-240050Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
5A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
210mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
120 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V