CENB1100A1200FO2
Part No
CENB1100A1200FO2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W
Stock
1
Current - Output (Max) :
7.5A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
500mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
90 W
Product Status :
Active
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
12V
Datasheets
CENB1100A1200FO2
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA