AJM90PS18C2
Part No
AJM90PS18C2
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
90 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V