PCM50US3V3
Part No
PCM50US3V3
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3.3V 26W
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CCC
Current - Output (Max) :
8A
Efficiency :
80%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
26 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
3.3V