DPD030040-P12N-DK
Part No
DPD030040-P12N-DK
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3V 1.2W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
400mA
Efficiency :
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
Output Connector :
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
1.2 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
120VAC
Voltage - Output :
3V