DPS120085UPS-P12N
Part No
DPS120085UPS-P12N
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
850mA
Efficiency :
60%
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
10°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V