DTS180067SUDC-P13P
Part No
DTS180067SUDC-P13P
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
670mA
Efficiency :
70%
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V