DTS240208UC-P5-ET
Part No
DTS240208UC-P5-ET
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
2.08A
Efficiency :
78%
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
24V