DTM240080UDC-P5-HF
Part No
DTM240080UDC-P5-HF
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 19W
Manufacturer :
Bel
Applications :
Medical
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
800mA
Input Connector :
IEC 320-C6
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
19 W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V