FWP10024-D5F
Part No
FWP10024-D5F
Manufacturer
Inventus Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W
Manufacturer :
Inventus Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE
Cord Length :
Current - Output (Max) :
4.15A
Efficiency :
80%
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
24V