EMT240125-P5P-KH
Part No
EMT240125-P5P-KH
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 24V 30W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, TUVgs
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
Level IV
Features :
Form :
Desktop, Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Input Type :
Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V