MWA100012A-12A
Part No
MWA100012A-12A
Manufacturer
Inventus Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 100W
Manufacturer :
Inventus Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus
Current - Output (Max) :
8.3A
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
DIN, 8 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V