DTM65PW120C
Part No
DTM65PW120C
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V