CENB1040A4803F01
Part No
CENB1040A4803F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 40W
Current - Output (Max) :
830mA
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
40 W
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
48V
Datasheets
CENB1040A4803F01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA