CENB1040A1203N01
Part No
CENB1040A1203N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 41W
Current - Output (Max) :
3.4A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
41 W
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
12V
Datasheets
CENB1040A1203N01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA