MENB1010A1803N01
Part No
MENB1010A1803N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
670mA
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
12 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
18V
Datasheets
MENB1010A1803N01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA