FWA220018A-13B
Part No
FWA220018A-13B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 220W
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus
Current - Output (Max) :
12.2A
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
220 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V