PSA15R-090PV-R-CR2
Part No
PSA15R-090PV-R-CR2
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
Approval Agency :
CE, C-Tick, cULus, GS
Current - Output (Max) :
1.67A
Efficiency :
Level V
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
15 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
9V