PSAA20R-240-R-CNR2
Part No
PSAA20R-240-R-CNR2
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
830mA
Efficiency :
Level V
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
20 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V